0212 503 16 16

Pnr Kontrol

Uçak Bileti Kuralları

GENEL UYARILAR

 

onlineucakbileti.com web sitesi üzerinden yapacak olduğunuz tüm uçak bileti rezervasyon işlemlerinizde, seçmiş olduğunuz hava yolunun ücreti ve kuralları, uçuş bilgileri bölümümüzde gösterilmektedir. Müşterilerimizin bu kuralları okuyup onaylama işlemi yapmasını talep etmekteyiz. 

Bu yüzden 'Genel Kurallar ve Koşullar' bölümünü onaylanmadan, rezervasyon işlemleri yapılamamaktadır. 

onlineucakbileti.com web sitesi üzerinden, uçuşların müsaitlik durumları görüntülenebilir ve e-bilet kesilebilir. 

onlineucakbileti.com web sitesinde tüm iç hat uçuşları için en fazla 4 yolcu (çocuk + yetişkin dahil) için uçak bileti satış işlemleri yapılabilmektedir. 

onlineucakbileti.com web sitesindeki satış ekranlarından tek başına çocuk uçak bileti rezervasyonu yapılamamaktadır. Mutlaka 1 yetişkin ile beraber rezervasyon yapılabilir. 

Bebek yolcular kucakta seyahat eder, bebek uçak biletleri (0-2 yaş) için koltuk ayrılmamaktadır. 

18 yaşından küçük yolcularımızın yalnız uçabileceğine dair ailelerinin iznini belirten muvafakatname belgesini yanlarında getirmeleri zorunludur. 

Türk Hava yolları, Anadolujet ve AtlasGlobal iç hat uçuşlarında yemek tercihi konusunda talep kabul edilmemektedir. 

onlineucakbileti.com'dan sadece kredi kartınızı kullanarak uçak bileti alımı yapabilirsiniz. 

Yapılmış olan rezervasyonlarda isim değişikliği yapılması ve satın alınmış bir uçak biletinin bir başka isme devir edilmesi mümkün değildir. 

Biletleme esnasında tahsil edilen Biletleme Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır. 

onlineucakbileti.com web sitesi, müşteri ile hava yolu firmaları arasında aracı kurum durumundadır. Uçuş bilgileri bölümünde, satın almak istediğiniz uçak biletinin iptal bilgisi, iade yapılıp yapılamayacağı, bilet geçerliliğinin uzatılması, rezervasyon değişiklik bilgileri v.s. mevcuttur. Bu bilgiler acentemizin uygulamış olduğu kısıtlamalar değil, hava yollarının uygulamış olduğu kurallardır. Bu nedenle onlineucakbileti.com ucak bileti acentesi ile hava yolu(taşıyıcı) firmaları hilafına, uçuşun vaktinde başlayamaması ve/veya uçak gecikmeleri, arızalanmaları, hava muhalefeti, grev ve halk hareketleri, doluluk, gecikme yer durumunun müsait olmaması ile mücbir sebep, fevkalade haller, kaza ve benzeri olaylardan ötürü onlineucakbileti.com ucak bileti acentesine maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Uygulanan bu kuralların onlineucakbileti.com tarafından değiştirilmesi mümkün değildir. 

onlineucakbileti.com web sitesi üzerinden yapılan ödemelerde iadesi mümkün olan biletlerin, iade işlemleri sadece uçak bileti satın alma işlemlerinde kullanılan kredi kartına yapılır. 

Yapılmış olan rezervasyonlar ın iptallerinde uçak (taşıyıcı) firmalarının kendi iptal şartları geçerli olmasından dolayı iptale bağlı olarak o biletin ve hava yolu (taşıyıcı) firmasının şartları gereğince müşteriden ödeme talep edilebilir. 

Uluslararası hava taşımasına ilişkin Varşova Konvansiyonu, 12 Ekim 1929 tarihinde bazı kuralların birleştirilmesi hakkındaki konvansiyon ile bu konvansiyonu değiştiren 28 Eylül 1955 tarihli Lahey Protokolü anlamına gelir. 

Genel hava yolu kuralı olarak, tek bir kişi için aynı tarih aralığında aynı hava yolu için birden fazla rezervasyon yapılmasına işlem anında izin verilecek olup, daha sonra hava yolları tarafından uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir. Bu sebeple, aynı kişi adına rezervasyonu birkaç kere yaptığınız takdirde, tüm rezervasyonlarınızın iptalinden sitemiz sorumluluk kabul etmez. 

Uçak biletlerinin iptal işlemleri ilgili hava yolundan da yapılabilmektedir, ancak bilet iade işlemleri sadece 0 850 360 32 58 çağrı merkezimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, hava yolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır. 

onlineucakbileti.com web sitesi üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip, ödemesi tamamen yapıldıktan ve acentemiz tarafından onay gönderildikten sonra tamamlanmış sayılır.

onlineucakbileti.com web sitesi üzerinden uçak bileti alımı yapıldıktan sonra, biletinizin iptali veya parkur değişikliğinizin web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Rezervasyon ve parkur değişikliği için 0 850 360 32 58 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşabilir veya ilgili hava yolu çağrı merkezine (THY 444 0 849 /  başvurabilirsiniz. 

onlineucakbileti.com sayfasında kullanılan bilet satış sisteminde oluşabilecek teknik ve sistem arıza ve hatalarından internet iletişiminde oluşabilecek aksaklıklardan, burada yazılı olanlarla sınırlı olmamak kaydı ile (uzun süreli elektrik kesintisi vs.) oluşabilecek durumlardan dolayı onlineucakbileti.com web sitesinin herhangi bir sorumluluğu yoktur. 

Diğer tüm sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünden cevap bulabilir veya 0 850 360 32 58 Numaralı telefondan destek hattımızı arayabilirsiniz.

ÖDEME

 

Bilet alımı onaylanıp tamamlandığında, vergiler ve diğer masraflar dahil olmak üzere toplam bilet tutarı, ödeme için kullanılan kredi kartından tahsil edilir. Uçak bileti alımı için kullanılan kredi kartı sahibinin seyahat edecek yolculardan biri olması zorunlu değildir. 

İnternet üzerinden alınan biletlerin ödemesinde sadece Visa ve MasterCard kabul edilmektedir. Diğer kartlar ile ödemek için lütfen çağrı merkezimize başvurunuz. 

onlineucakbileti.com sayfasında yapılan iç hat bilet satış işlemlerinde tüm ödemeler 3D Secure güvenli ödeme metodu ile gerçekleşmektedir. 

3-D Secure Sistemi Nedir? 

İnternette güvenli alışveriş yapabilmek için geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemi olan 3-D Secure'de, MasterCard kredi kartı kullanımı için "SecureCode", Visa kredi kartı kullanımı için de "Verified by Visa" uygulamasıyla güvenlik sağlanıyor. Bu sistem onlineucakbileti.com, tüm kredi kartlarıyla yapılan online işlemlerde uygulanabiliyor. Bu uygulama esnasında 3-D Secure sistemine geçmiş bankaların kredi kartlarına taksit imkânı da mevcut. 3-D Secure Sistemi'ne geçmemiş bankaların kredi kartlarından ise direkt çekim yapılıyor. Bu sistemi kabul etmiş bankalar ise; Garanti Bankası, İşbank, Akbank ve Finansbank. 

3-D Secure Sistemine Nasıl Kayıt Olunur? 

3-D secure sistemine kayıt olmak da çok kolay. Kartı kullanılan banka 3-D Secure uygulamasını destekliyor ise; alışveriş öncesinde bankanızın 3-D Secure uygulaması web sayfası, çağrı merkezi telefonu aracılığıyla ya da alışveriş sırasında ekrana gelecek olan 3-D Secure sayfası aracılığıyla kayıt yapılabiliyor. Bu işlemler sırasında yalnızca 3-D Secure işlemlerde kullanılan bir şifre ve kişisel bir mesaj tanımlanması gerekiyor. 

3-D Secure Sistemi Nasıl Çalışıyor? 

www.onlineucakbileti.com sitesindeki online bilet satış bölümünden işlem yapmak üzere gerekli bilgiler her zamanki gibi giriliyor. İşleminizi yapmadan önce 3-D Secure uygulamasına kayıt olunduysa, kartla işlem yaparken ekrana gelen 3-D Secure sayfasında, daha önceden işlemlerde görüntülenmek üzere belirlenen kişisel mesaj görünüyor. Bu mesaj, işlemin banka tarafından onaylanmakta olduğunu gösteriyor. Ekrandaki ilgili alana 3-D Secure işlemlerde kullanılan şifrenin girilmesi gerekiyor. Daha önceden kayıt yapılmadıysa ekrana gelen 3-D Secure sayfasına kişisel bilgiler girilerek işlem sırasında kayıt olunabiliyor ve 3-D Secure şifre belirleniyor. Şifrenin doğrulanmasının ardından işlemin tamamlanması için bankadan onay alınarak satış gerçekleştiriliyor. Böylelikle ödeme işlemi güvenli bir biçimde tamamlanıyor.

İPTAL / İADE

 

onlineucakbileti.com sitemiz aracılığı ile satın alınmış ucuz ve fırsat biletleri de dahil olmak üzere tüm biletlerin iptal işlemleri ilgili hava yolundan da yapılabilmektedir, ancak bilet iade işlemleri sadece 0 850 360 32 58 çağrı merkezimize iade talebinde bulunduğunuz takdirde işleme alınacaktır. Satın alınan biletlerde iade ve iptal ceza bedeli, hava yolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır. onlineucakbileti.com sayfasından bilet alımı yapıldıktan sonra, biletinizin iptali veya parkur değişikliğinizin web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. 

Rezervasyon ve parkur değişikliği için Çağrı Merkezimizi 0 850 360 32 58 veya ilgili hava yolu çağrı merkezine (THY 444 0 849 / AtlasGlobal 0216 444 3 387) başvurabilirsiniz. Uçuş kalkış saatinize göre biletinizi iptal etmek isterseniz; 

Türk Hava Yolları ile gerçekleşecek tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten fazla bir zaman var ise biletiniz cezasız iptal edilir. Hizmet bedeli iadesi yoktur. Cezasız değişiklik yapılabilir. Değişiklik işlem ücreti alınır ve olası fiyat farkı tahsil edilir. 

- Tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten az bir zaman kala iptal edildiği takdirde bilet bedelinin %30 'u ceza olarak tahsil edilir. Bilet bedeli üzerinden % 30 ceza uygulanır. Değişiklik işlem ücreti alınır ve olası fiyat farkı tahsil edilir. 

- Anadolu jet uçuşları için O/U/ G/P/W cl sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir. 

- THY uçuşları için O/U/ G/P/W cl sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir. 

- Uçuştan sonra bilet iadesi yapılamaz. 

AtlasGlobal Havayolları ile gerçekleşecek tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten fazla bir zaman var ise biletiniz cezasız iptal edilir. Hizmet bedeli iadesi yoktur. Cezasız değişiklik yapılabilir. Değişiklik işlem ücreti alınmaz ve olası fiyat farkı tahsil edilir. 

- Tarifeli uçuş saatinize, 12 saatten itibaren uçağın kalkış saatine kadar yapılan iptal, iade ve değişikliklerde toplam ücretin % 30'u tahsil edilir. Değişiklik işlem ücreti alınır ve olası fiyat farkı tahsil edilir. 

- Tarifeli uçuş saati vaktinizden sonra ise biletinizin iptal, iade ve değişikliğine izin verilmemektedir. 

- AtlasGlobal uçuşları için U/CL sınıfına kesilen biletlerin hiçbir şekilde iptaline izin verilmemektedir. 

- Uçuşa 12 saat kalana kadar yapılan değişiklik ve açığa alma işlemleri % 50 işlem bedeliyle gerçekleştirilir. 12 saatten az zaman kaldığında ise ücretin tamamı yanar. 

- Değişiklik işlemi sadece başka bir uçuştaki U sınıfına yapılır. 

ÖNEMLİ UYARI! 

Türk Hava Yolları, Anadolujet ve AtlasGlobal değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden www.onlineucakbileti.com sitesi sorumlu sayılmayacaktır.

E-Bilet iptali 

Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde THY biletlerinizin iptali için 0 850 360 32 58 nolu çağrı merkezimizden veya 444 0 849 no'lu THY Çağrı Merkezi'ni arayarak iptal işleminizi yaptırabilirsiniz. 

- THY biletlerinizin iadesi için bilet iptal işleminizi THY Çağrı Merkezi?nden yaptırmışsanız Kithara Turizm Seyahat Acentesi 0 850 360 32 58  no'lu Çağrı Merkezi'ni arayarak, e-bilet no bildirerek biletinizin iade talebinde bulunabilirsiniz. Tarafınızca iade işlemi bildirilmemiş biletler için işlem yapılması mümkün olamayacağından THY Çağrı Merkezi?nden yaptırılmış olan iptal işlemleri onlineucakbileti.com tarafından takip edilememektedir.

ÖNEMLİ KONULAR

 

Batum-Hopa Uçuşları 

HOPA uçuşları için dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda sunulmuştur. 

- Hopa'ya seyahat edecek yolcuların işlemleri, İstanbul'da, dış hatlar terminalinde Hopa yolcuları için ayrılmış olan kontuarda yapılmaktadır. 

- Türkiye'deki bir havalimanından Hopa'ya gidecek olan T.C. vatandaşı yolcular, T.C. kimlik kartı ile seyahat edebilecektir. Yolcularımızın T.C. kimlik kartları ile check in yaptırırken Hopa'ya devam edeceklerini belirtmeleri gerekmektedir. Bu yolcularımız yurt dışı çıkış harcı ödenmeyeceklerdir. İstanbul dışındaki diğer iç hat noktalarından seyahate başlayacak yolcularımız İstanbul'da bagajlarını almadan transit salonundan geçerek Batum uçağımıza gideceklerdir. 

- Türkiye'deki herhangi bir havalimanından Batum'a gidecek (Hopaya devam etmeyecek) yolcular pasaportları ile seyahat edecek olup, yurt dışı çıkış harcı ödemeleri gerekmektedir. 

- Hopa Terminali'nden Türkiye'deki bir havalimanına gidecek yolcuların T.C. Kimlik Kartları ile seyahat edecekler, yurt içi alan vergisine tabi olup yurt dışına çıkış harcı ödemeyeceklerdir. 

- Hopa'da check in yaptırarak seyahate başlayacak yolcuların Batum-İstanbul sefer saatinden en az 3 saat önce Hopa Terminali'nde hazır bulunmaları gerekmektedir. 

Anadolujet Uçuşları 

Anadolujet bir Türk Hava Yolları markasıdır. Bu uçuş Türk Hava Yolları tarafından Anadolujet markası altında icra edilmekte olup, farklı hizmet standartlarına tabidir. Uçuşlar Miles&Smiles programı kapsamında değildir. Uçuşunuzu Anadolujet ile yaparsanız mil kazanamayacağınızı önemle hatırlatırız. 

Anadolujet seferlerinde tekerlekli sandalye, refakatsiz çocuk ve silah taşıma hizmetleri 20 TL karşılığında ücretli olarak yapılabilmektedir. 

- TK ve Anadolujet ile aktarmalı olarak seyahat edecek iç ve dış transit yolculardan bu ücretler alınmayacaktır. Sadece Anadolujet uçak biletine sahip (tüm parkur Anadolujet uçuşlarından oluşuyorsa) yolculardan 20 TL, duraklamalı olarak seyahat edecek yolculardan sektör başına 20 TL ücret alınacaktır. 

- Ortaklığımızca özürlü kapsamına giren yolculardan ve başkasının yardımı olmadan yürüyemediğini doktor raporuyla belgeleyen yolculardan, tekerlekli sandalye ücreti alınmayacaktır. 

- Yolcunun beraberinde getirdiği katlanabilir tekerlekli sandalye (portatif), bir çift koltuk değneği veya benzeri araçlar ücretsiz taşınacaktır ve serbest bagaj hakkına dâhil edilmeyecektir.

onlineucakbileti.com online e bilet sistemi ile THY, AnadoluJet, Sun Express, Atlas Jet, Pegasus Air, Onur Air, Bora Jet, Öger Türk gibi havayolu firmalarının en ucuz fiyatlarına anında ulaşabilirsiniz.
Uçak bileti satın alma işleminizi online olarak gerçekleştirirken vermiş olduğunuz kişisel bilgileriniz saklı tutulacaktır. Kredi kartı bilgileriniz kayıt altında tutulmamaktadır. Kişisel bilgileriniz yalnızca rezervasyon ve satın alma işleminizin eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için kullanılmaktadır ve bu bilgiler, üçüncü şahıs/kurumlar ile paylaşılmamaktadır. Bilgilerinizi eksik veya yanlış vermeniz durumunda doğabilecek sorunlardan onlineucakbileti.com portalı sorumlu değildir.

© 2024 genel kurallar, uçak bileti kuralları, uçak kuralları, bilet kuralları - onlineucakbileti.com™ All rights reserved.
Sitemizden alınan biletler ile ilgili iptal iade ve değişiklikler A4443 nolu Kithara Turizm Seyahat Acentası tarafından gerçekleştirilmektedir. Telefon – 0 850 360 32 58
Bu web sitesi Aydın Sarı Trizm Seyahat Acentasına Aittir